נגישות

תזונה נכונה

כהורים אנחנו רוצים שהילדים שלנו יצרכו תזונה נכונה מהרגע הראשון. איך עושים את זה נכון?
כל התשובות כאן!

תמונה של לחם עם גבינה
תמונה של שמן זית

תזונה נכונה לילדים משמעותה אספקת אבות המזון לצורך מיצוי פוטנציאל הגדילה וההתפתחות של הילד. לא פחות חשוב תזונה נכונה משמעותה יצירת יחסי האכלה טובים, בניית הרגלי אכילה נכונים וחיזוק הדימוי העצמי של הילד. אבל איך עושים זאת, ומה חשוב לדעת כדי להצליח?

תזונה בגיל זה היא גם מתן רכיבי תזונה שיעזרו לפעוט להתפתח ולגדול, וחשוב לא פחות מכך- איך אני אזין נכון את הפעוט באופן שהבריאות הנפשית שלו תתעצם ותחושת הערך והדימוי העצמי שלו יתחזקו. תזונה נכונה... היא לא רק מה נתנו לפעוט לאכול אלא גם איך נתנו לו לאכול כך שנספק לפעוט חוויה הצלחה ותחושת ערך עצמי.
לדוגמא-אם האכלנו אותו, העברנו לו מסר שהוא לא יכול לבד, שאנחנו לא סומכים עליו ואולי אפילו שאין לנו ממש סבלנות. לעומת זאת, אם רק הנחנו לפניו את האוכל, העברנו לו מסר שהוא מסוגל ושאנחנו בוטחים בו.
קרא עוד
בגילאים אלו הילד ממשיך בגדילה, מפתח העדפות מזון ומבסס את הרגלי האכילה. לעיתים מתפתחת בררנות מזון שמתבטאת באכילה מצומצמת של מזונות בעיקר בקבוצת הירקות, פירות והחלבונים. בנוסף בגילאים אלו... מתחילה עליה במספר הילדים אשר סובלים מעודף משקל.
כדי להקנות הרגלי תזונה נכונה חשוב להקפיד על חלוקת אחריות ברורה: הילד אחראי לכמה יאכל והאם יאכל בכלל וההורה אחראי למה שיאכל הילד, מתי והיכן הוא יאכל.
לכן, תפקיד ההורים הוא לבחור מה המזון הנכנס הביתה- לדוגמא קנייה והכנה של ירקות, פירות ומוצרי חלב רזים ולעומת זאת הפחתה בכמות הממתקים והחטיפים. בנוסף ההורים אחראיים לדאוג לארוחות משפחתיות באופן מסודר ובזמנים קבועים.
קרא עוד
בגיל זה מתרחשת גדילה מואצת של כל איברי הגוף, הכל צומח בקצב עצום. תזונה נכונה בגילאים אלה תאפשר גדילה מקסימלית ואופטימלית, לכל ילד וילדה במסגרת הפוטנציאל הגנטי שלהם. בנוסף, בגיל ההתבגרות אי אפשר... שלא להתייחס לשינויים הרגשיים המתחוללים בנפשם של המתבגרים. אלה מגלים רצון לעצמאות, עד כדי מרדנות ומושפעים רבות מהחברה בה הם נמצאים.
בית, שמתקיימות בו ארוחות מסודרות, שהאכילה מול הטלויזיה והמחשב או בחדרים היא מחוץ לגבולות המותר, שההורים מהווים דוגמא לאכילה מאוזנת ובריאה, שיש במקרר מוצרים בריאים בעיקר, יהווה תשתית איתנה לקיום הרגלי אכילה בריאים לכל המשפחה, כולל למתבגרים שבה.
קרא עוד