כריך מעוצב- הגיוון שבצלחת

כריך מעוצב- הגיוון שבצלחת

נכון, ברגע הראשון הרעיון של עיצוב של כריכים מעוצבים עם צורות ודמויות, נשמע מתאים רק לזן הזה של ההורים המאד יצירתיים שכל מה שיוצא מתחת לידיהם נראה כמו יצירה מוזיאונית. אלו שיודעים להפיק אירוע בגן שנראה כמו הפקה הוליוודית, ולעצב עוגת יום ההולדת שלא הייתה לנו כמוה גם בחתונה. אז זהו, הפעם נראה לכם שכל אחד מאיתנו יכול להפיק צלחת מגוונת עם כריכים מושקעים ומעוררי תיאבון.

מה היתרונות של צלחת מגוונת?

ככל שהיא תהיה יותר מגוונת ואטרקטיבית עבור הפעוט או הילד, כך החוויה החושית שתיווצר כתוצאה מהחשיפה לגיוון בצבעים ובמרקמים תהיה מהנה יותר. הרווח הישיר הוא שהחוויה תגדיל את העניין של הילד בארוחה ויש סיכוי רב שתעודד אתו לטעום מאכלים ומרקמים חדשים.
מעבר לכך, אצל הקטנטנים יש חשיבות גדולה גם למשחק עם אוכל ככלי למידה, לחיזוק המיומנויות המוטוריות והפיזיות בדרך של ההתנסות וחקירה.

שתפו אותם בהכנות

עיצוב של מנות וצלחות מעוצבות הוא הזדמנות מצוינת בה תוכלו לתת לילדים חלק בהכנה ותכנון המנות. אפשר לבחור עיצוב רצוי, לקנות ביחד את המרכיבים, ולהרכיב את המנות. ההתעסקות באוכל והכנתו יכולה לפתח אצלם גישה חיובית כלפי המזון עצמו, כשהסיכוי שהילדים יאכלו או לפחות יטעמו מנה שהם עזרו בהכנתה הוא רב ושווה את הבלאגן הקטן שאולי ייווצר במטבח.

גאוות יחידה

כבר עכשיו, עוד לפני הכנת המנות מעוצבות אתם בוודאי כבר יכולים את החיוך המאושר של ילדכם אל מול היצירה הטעימה שלו ש'אני הכנתי בעצמי'. 

לעבודה- מהקל אל הכבד

כדי לעזור לכם במלאכת היצירה תוכלו להיעזר בסדרה החדשה של גבינה צהובה עמק המעוצבת בצורות שילדים אוהבים- רכבת ודובי.
רוצים להכין כריך בצורה של דובי מעוצב מגבינת עמק? אין קל מזה. לחצו כאן כדי לצפות בסרטון ההדגמה. כי מה שבסך הכל צריך לעשות הוא כמילות הסרטון:
לוקחים דובי שהיה קצת עצוב,
מלבישים אותו טיפה שיגיש חשוב
אולי פוני?
שיראה כמוני?
מנפחים לו בלונים בצבע מדאאאים
רק זהירות לא להגזים
ובשניה, הפכנו ארוחה של אוףףף,
לארוחה של י....שששש!

הילד רוצה כריך מעוצב מגבינת עמק בצורה של רכבת? לחצו כאן תוכלו גם לשתף אותו במילים המלוות את הסרטון:לוקחים רכבת שמנמנה,
מוסיפים לה תחנה
ועכשיו הרבה כח,
רק שלא תחשוב לברוח.
וואווו נסענו המון
ועכשיו, בתאבון!

רוצים להתרשם מצלחות מעוצבות שהעלו לאתר שלנו הורים אחרים? לחצו כאן.

מחפשים עוד רעיונות מדליקים במיוחד? כדאי לכם לראות את יצירות המופת של אמא אוסטרלית בשם ליילה מוחמדי שאף פתחה לשם תיעוד היצירות עמוד אינסטגרם

עוד אתר ובו תוכלו למצוא הרבה מאד כריכים מעוצבים שיוצריהם עיצבו במטרה לגוון את האוכל שהילדים לוקחים איתם לבית הספר. 

בהצלחה!