צליאק - כיצד תעזרו לילדכם להתמודד עם זה

צליאק - כיצד תעזרו לילדכם להתמודד עם זה?

קארין זרעוני

צליאק – כיצד תעזרו לילדכם להתמודד עם זה?

צליאק – כיצד תעזרו לילדכם להתמודד עם זה?

כמעט בכל כיתה וגן יש לפחות ילד או ילדה עם צליאק. מן הסתם נתקלתם כבר לא פעם ב''הוראות הפעלה'' של מה מותר ומה אסור להם לאכול כשהם מתארחים אצלכם או כשהגיע תורכם להביא את הכיבוד לפעילות בגן או בבית הספר. המבחר של החטיפים, הממתקים והמאפים ללא גלוטן הולך וגדל ככל שעולה המודעות למחלה ועכשיו נפתחת בפני ה'צליאקים', בפני אלו שמארחים אותם ובפני כל אלו שנמנעים מגלוטן או מפחיתים את השימוש בו מסיבות בריאותיות או שמירה על משקל -  אופציה נוספת ומאד טעימה: סדרת שניצלים ללא גלוטן מבית ''מאמא עוף'' העשויים מ-100% חזה עוף, ללא חומרים משמרים, ללא ניטריטים, ללא צבעי מאכל מלאכותיים וללא מונוסודיום גלוטמט וכמובן, ללא גלוטן.

מה זה בעצם צליאק? 

זוהי מחלת מעי כרונית הנובעת מרגישות לחלבון בשם גליאדין הקיים בתוך הגלוטן  בחיטה ובדגנים נוספים. תאי מערכת החיסון שבמעי מזהים בטעות את הגליאדין כגוף זר כך שהם תוקפים את החלבון וגורמים בכך להפרעה בספיגת מזון ולנזק מצטבר במעי ובמערכות נוספות בגוף. התרופה היחידה כיום היא הימנעות מוחלטת מצריכת גלוטן. המודעות להימנעות מגלוטן  גברה מאד בשנים האחרונות, וכיום בנוסף לחולי הצליאק ולרגישים אליו יש אנשים רבים שאינם צורכים גלוטן – אם ממניעים בריאותיים ואם ממניעים של שמירה על תזונה נכונה ומשקל.

על המוצרים החדשים של ''מאמא עוף''

תהליך הפיתוח של סדרת השניצלים ללא גלוטן ארך מעל לשנה, במסגרתו נבדקו ונבחנו תחליפים רבים לפירורי הלחם המסורתיים, במטרה להגיע לשניצל הטעים ביותר. זה לא היה קל – אבל בסוף זה הצליח! הפירורים שנבחרו עשויים מלחם על בסיס קמח אורז, וכמובן לא מכילים גלוטן. והטעם? מצוין. השניצלים ללא גלוטן, בדומה לשניצלים "הרגילים" של מאמא עוף, מטוגנים בשמן עמוק, בטמפרטורה מדויקת ובזמן קצר (כחצי דקה) על מנת לצמצם למינימום את ספיחת השומן, ומיד לאחריו הם נכנסים לאפייה (להשלמת תהליך ההכנה) ולהקפאה עמוקה כדי לשמור על איכות הרכיבים שבשניצל.

איך נראים החיים מהזוית של הילד הצליאקי? 

להיות ילד עם צליאק זה להיות ילד רגיל אבל גם לשאול לא מעט שאלות על מה מותר ואסור ומה מכיל כל דבר שהוא מכניס לפה. אחת הבעיות היא אובדן הספונטאניות – צריך לתכנן את האירוח והכיבוד אצל חברים, צריך לבחור מסעדות שמקפידות להגיש מזון ללא גלוטן ובאופן כללי צריך להקפיד הקפדה יתרה כדי שלא לאכול גלוטן בטעות. 

איך מארחים ילד עם צליאק? 

קודם כל, זה לא קשה. ניתן להגיש לו מבחר של מאכלים כגון אורז, תפוחי אדמה וכל ירק אחר, פסטות ללא גלוטן, ביצים, פירות, דגים ועכשיו גם שניצלים אמיתיים ללא גלוטן ואצבעות שניצל עם שומשום ללא גלוטן. יש מספר כללי אצבע שיקלו עליכם ועליו מאד:

  • הקפידו להציע לו רק מאכלים שידוע שאינם מכילים גלוטן. כשמדובר בילדים צעירים מומלץ להתייעץ עם הוריהם ולקבל מהם המלצות לגבי מוצרים ומאכלים מותרים.
  • מאכלים רבים מותרים אך יש להקפיד על אופן הכנתם כך שלא יווצר מצב של ''זיהום משני''. לכן, יש להשתמש בכלי בישול נפרדים, סכ''ום נפרד, קרש וכלי הגשה נקיים. לדוגמא, ניתן בהחלט להכין אורז או חביתה או אטריות נטולות גלוטן ולצידן ירקות מכל סוג, אך חשוב להכין אותם כך שבמהלך בישולם הם לא באו במגע עם מזון שמכיל גלוטן. צריך להקפיד שלא לערבב תבשילים שונים באותה כף.
  • גם בשימוש בתבלינים יש להקפיד על תבלינים שהם נטולי גלוטן.
  • כך גם פיצוחים, חטיפים וממתקים. יש לבדוק שהם ללא גלוטן ואין לקנות אותם בתפזורת.
  • גם בשימוש ברטבים ובכוכב של כמעט כל בית – הקטשופ, יש להקפיד שיהיו נטולי גלוטן.
  • בעת הכנת השניצלים החדשים של ''מאמא עוף'' יש לחמם אותם בתבנית או על נייר אפייה נפרדים שאינם באים במגע עם מזונות אחרים שמכילים גלוטן. כך שאם אתם מארחים צליאקית, הכינו קודם את השניצלים שלה, ורק אחר כך הכינו את השאר. אגב, גם ה'לא צליאקים' יהנו מאד מהשניצלים ללא גלוטן כך שניתן להכין לכולם את אותה ארוחה בדיוק וכך לגרום לאורח/ת שלכם לא להרגיש שונה. 
ובנימה מעט אישית, החיוך שהופיע על פניה של ביתי (שגם לה יש צליאק) כשהודעתי לה שמעכשיו תוכל ליהנות, כמו שאר הילדים משניצל מוכן ללא גלוטן – אותו תוכל גם לקחת לטיולים, לא ראה חיוך רחב מימיו. והטעם? הוגדר כמצוין!