רעיונות לארוחת בוקר - בלינצ'ס, גרנולה ועוד 26.4

רעיונות לארוחת בוקר - בלינצ'ס, גרנולה ועוד

צוות דיאטניות תנובה

רעיונות לארוחת בוקר - בלינצ'ס, גרנולה ועוד!

לא סתם נחשבת ארוחת הבוקר לארוחה החשובה ביותר במהלך היום, ועל אחת כמה וכמה כשקהל היעד שלה הם הילדים שלכם.

נכון, אתם כמובן צודקים כשאתם אומרים שהזמן הפנוי בשעות הבוקר, ובמיוחד ברגע שלפני היציאה אל העבודה, הוא מצומצם מאד וכמו רבים אתם מתקשים למצוא את הדקות הספורות האלו כדי לשבת יחד עם הילד או עם הילדה סביב השולחן ולאכול ארוחת בוקר. יש לנו 2 רעיונות שיעשירו את רפרטואר הבוקר שלכם כך שעם מעט מאמץ תוכלו להכין ארוחת בוקר טובה ומשביעה שתספק לילדים את הרכיבים התזונתיים הנדרשים ותעזור להם לתפקד כראוי במהלך היום תוך שמירה על תזונה נכונה.

בלינצ'ס וגרנולה - מנות משביעות וטובות

קשה להתעלם משלל המחקרים המעידים עד כמה חשובה ארוחת הבוקר לילדים. היא עוזרת להם לתפקד טוב יותר, מפחיתה את הסיכון למחלות וגם מספקת רכיבים הנדרשים להם לתהליך הגדילה. ארוחת הבוקר מעודדת את ייצורו של הורמון הגדילה (חשוב מאד, כשמדובר בגילאי 4 עד 13) ומונעת גם השמנת יתר.

תפריט מומלץ לארוחת הבוקר יכול לכלול גרנולה, למשל, בתוספת של יוגורט או חלב ופירות העונה. במנה כזו, הכוללת בדרך כלל שיבולת שועל, יש רווח נקי לילדים בשל היותה עשירה בויטמינים ומינרלים רבים ובמיוחד מסידן. בנוסף, זו מנה בעלת אינדקס גליקמי נמוך ולכן היא תורמת לעליה מאוזנת ברמות הסוכר ושמירה עליהם לאורך זמן. מדובר במנה משביעה מאד המכילה סיבים תזונתיים רבים העוזרים  גם לשמור על רמות הסוכר והכולסטרול שבדם. חשוב לאכול את הגרנולה עם חלב או עם יוגורט, המספקים את רמת החלבון המתאימה ועוזרים לספיגת הסוכר בדם בקצב הנכון. אפשר להכין את הגרנולה בבית, באופן עצמאי, או לרכוש אותה מוכנה. ההכנה איננה כרוכה במאמץ רב והתוצאה – נפלאה!
 
אפשרות אחרת, טובה לא פחות, היא מנה של בלינצ'ס אחד או שניים. זו מנה שמכילה פחמימות, שהן המקור העיקרי המספק לגוף את הסוכר הנדרש לפעילות המוח ותורמות להעלאת היכולות הקוגניטיביות. מנה כזו, מעבר להיותה טעימה ואהובה מאד על ילדים רבים, מכילה ביצים, חלב – אלו החלבונים שבמנה. החלבונים עוזרים להתפתחות תקינה ולוקחים חלק בלתי נפרד בתהליכים שונים בגוף. הם אחראים על בניית התאים והרקמות בגופנו ולשמחתנו הם נמצאים במוצרי מזון טעימים, האהובים על הילדים. כדי לקבל גם ויטמינים חיוניים אפשר למלא את הבלינצ'ס עם גבינה לבנה ופירות טריים, ואפשר למרוח עליהם ריבה טובה לשם המתיקות.

רוצים להכין בלינצ'ס שהוא הצלחה בטוחה?
קבלו מתכון- בלינצ'ס מתוק