לישון כמו תינוק- האם כוס חלב לפני השינה יכולה לעזור

לישון כמו תינוק: האם כוס חלב לפני השינה יכולה לעזור

צוות דיאטניות תנובה

שינה לא רגועה של הפעוט משפיעה לא רק עליו, אלא גם על הוריו - שקמים ביום למחרת עם עיניים טרוטות, עייפות רבה והמון חששות. החדשות הטובות הן שככל הנראה, שתיית חלב יכולה לסייע להרגיע את הפעוט ולשפר את שנתו – ובכך גם לתרום לאיכות השינה של הוריו.

הילד לא ישן טוב בלילה? הסיבות לערנות בלילה עשויות להיות מגוונות, אולם לפני שאתם פונים לחפש מה הן, אתם יכולים לנסות להשפיע על שנתו דרך תזונתו.
ראשית, ודאו שהילד לא הולך לישון רעב. לא רק שקרקור הבטן עלול לפגום באיכות השינה שלו - הוא גם צפוי להיות עייף ולתפקד פחות טוב ביום שלמחרת. כדי למנוע זאת דאגו שיאכל ארוחה קלה, עשירה בפחמימות ובטריפטופן. 

סיבות לשתיית חלב

טריפטופן היא חומצת אמינו שגורמת לשחרור סרוטונין, הורמון בעל השפעה מרגיעה, באמצעותו היא מסייעת בהרפיה ומשרה שינה. אולם טריפטופן משפיע על השינה לא רק בעצם שחרור הסרוטונין אלא גם בכך שהסרוטונין בעצמו הוא חומר מוצא למלטונין – הורמון משרה השינה. טריפטופן היא הנדירה שבחומצות האמינו ומצויה בחלב, דגנים מלאים, בוטנים, חלבון סויה, דגי טונה וסלמון, וכן בבשר בקר והודו.
 
עוד סיבה לשתות חלב לפני השינה היא הסידן שהוא מכיל. השפעתו של הסידן על מערכת השרירים והעצבים מאזנת ומרגיעה, ובנוסף הלקטוז - סוכר החלב  מסייע לטריפטופן לחדור למוח ולהשרות שינה.
 
לפחמימות השפעה מרגיעה שמקורה בין השאר בכך שהן מעלות את רמת הסרוטונין במוח, המעניק תחושת רוגע ומצב רוח טוב.
 
לילה טוב! ושינה נעימה