ארוחת ערב משפחתית- תענוג בריא

ארוחת ערב משפחתית- תענוג בריא

אין להם זמן לכלום, הם מעדיפים הרבה פעמים לבלות עם חברים מאשר איתנו, ובכלל ניתן לספור על אצבעות יד אחת, או במקרים הממש טובים - שתיים, את השעות שבהם אנחנו זוכים לבלות זמן איכותי עם המתבגרים שלנו. נכון שכולנו כבר שמענו את לנסות ולקיים שיגרה? עכשיו מצטרפת לכך עוד סיבה ממש טובה - מסתבר שארוחה עם בני המשפחה מפחיתה את הסיכון להשמנת יתר, מחלות לב וכלי דם אצל מתבגרים.

בכנס ה- CCC (הכנס הקרדיווסקולרי הקנדי) הוצגו נתונים מתוך מחקר בו לקחו חלק כ-14,000 תלמידי כיתות ט' קנדיים. בני הנוער השתתפו בתוכנית שביקשה לבחון את גורמי הסיכון למחלות לב וכלי דם ולבדוק את הרגלי התזונה של הצעירים. החוקרים בדקו האם המתבגרים קנו את ארוחת הצהריים בבית הספר, האם אכלו במסעדות וכמה מהם לקחו חלק בארוחות בבית עם בן משפחה. הנתונים נאספו על ידי שאלוני תזונה.

ארוחה משותפת אחת בשבוע מספיקה? 

ממצאי המחקר מראים שבקרב בני הנוער שאכלו לפחות פעם בשבוע ארוחה עם מבוגר שהוא בן משפחה, נרשמו שיעורים נמוכים יותר של השמנת יתר, לחץ דם ורמות שומנים.
בקרב אלו שאכלו יותר מארוחה כזאת בשבוע תועד סיכוי נמוך יותר  למדד מסת גוף נמוך ופרופיל שומנים ולחץ דם טובים יותר וזאת בהשוואה לילדים שאכלו לבדם. את התועלת הרבה ביותר והנתונים הבריאותיים המרשימים ביותר מצאו אצל אותם בני נוער שאכלו ארוחת ערב עם בני משפחתם כשש או שבע פעמים בשבוע.

ארוחות משותפות- עוד יתרונות בריאותיים 

מחקר נוסף שבוצע באוניברסיטת אלינוי ופורסם בכתב העת PEDIATRICS בוצע על ידי חוקרת בשם ברברה פיז שצוטטה באומרה ש:"אנו גם מודעים לכך שלהורים רבים מאוד קשה לאגד את כל בני המשפחה יחד שבע פעמים בשבוע, אך על פי תוצאות המחקר שלנו, גם אם יעשו זאת שלוש פעמים בשבוע, הם יכולים להציל את בריאות ילדיהם שלהם באופן קיצוני".
המחקר הנ''ל שיקלל נתונים מ-17 מחקרים קודמים שבחנו דפוסי אכילה של כ-200,000 ילדים ובני נוער אמריקאים ומצא שבני נוער שאכלו 5 ארוחות משותפות מדי שבוע עם בני משפחתם יש סיכוי נמוך יותר ב-35% לפתח הפרעות אכילה כגון בולמיה, ויתור על ארוחות, דיאטות למיניהן וזאת בהשוואה לאלו שאינם אוכלים בתדירות גבוהה עם בני משפחתם.
מהמחקר עולה ששלוש ארוחות משפחתיות מורידות ב-12% את הסיכוי לסבול ממשקל עודף. מעבר לכך, ל'סועדים המשפחתיים' יש סיכוי טוב יותר לפתח הרגלי אכילה טובים לכל חייהם ולאכול מזון בריא.
 
ומה שהכי חשוב - הרווח הנוצר מהישיבה המשותפת, האינטראקציה והתקשורת שנוצרת בין בני המשפחה חשובים יותר אפילו מהרכב הארוחה.
לכל אחד מבני המשפחה יש טעמים קולינאריים אחרים? רוצים שכל אחד מהם יהנה מתזונה נכונה? אתם מוזמנים לנסות את הכלי שפיתחנו עבורכם ובו תוכלו לאתר מאכלים שבני המשפחה שלכם אוהבים, ומיד לקבל הצעה לתפריט טעים שמתאים בדיוק למשפחה שלכם - לחצו כאן.