מנכ"ל תנובה הודיע על תכנית ארגונית מקיפה

תנובה מודיעה על תכנית ארגונית מקיפה במטרה להתאים את מבנה הקבוצה לאתגרי השוק המקומי ופיתוח פעילותה בשווקים הבין לאומיים.

עיקרי התכנית:

  • פעילות ממוקדת בשוק המקומי על בסיס שתי חטיבות עסקיות – חטיבת חלב וחטיבת מזון: במסגרת התכנית יאוחדו תשלובת הסחורות והמותגים לחטיבה אחת, ויאוחדו חטיבות הלוגיסטיקה לחטיבת שרשרת אספקה קונצרנית.
  • הקמת חטיבה בינלאומית שתוביל את פיתוח הפעילות של תנובה בשווקים בחו"ל המהווים אחד  ממנועי הצמיחה העיקריים לשנים הקרובות.
  • הקמת יחידת  חדשנות אשר תטמיע תהליכי חדשנות בקבוצה ותהיה מופקדת על איתור יוזמות חדשניות לשם שילובן בפעילות החברה. 

מנכ"ל תנובה אייל מליס: "מבנה הפעילות החדש יאפשר לנו להתמודד עם האתגרים הרבים העומדים בפנינו תוך חיפוש מתמיד אחרי מנועי צמיחה חדשים בישראל ובעולם.

מדובר בצעדים משמעותיים במטרה להבטיח שתנובה תהיה חברה יעילה, זריזה ורלוונטית, שתמשיך להיות המובילה בישראל. אני בטוח שהיסודות שאנו יוצקים היום ישיאו ערך כבר בטווח הקצר".

מנכ"ל קבוצת תנובה, אייל מליס, הודיע היום, יום ד' 30/3/2016, לפורום המנהלים של הקבוצה על הפעלת תכנית ארגונית מקיפה, אשר נועדה להתאים את מבנה החברה למציאות המשתנה בתחום המזון ולספק מענה נכון לאתגרים בפניהם ניצבת תנובה בשנים הקרובות,  אשר פניה גם לשווקים הבינלאומיים.
המבנה החדש מבטיח שתנובה תהיה חברה יעילה, זריזה ורלוונטית, ושתמשיך להיות המובילה בישראל. 

עקרונות התכנית:

פעילות ממוקדת בשוק המקומי על בסיס שתי חטיבות עסקיות – חטיבת חלב וחטיבת מזון: במסגרת התכנית יאוחדו תשלובת הסחורות והמותגים לחטיבה אחת, ויאוחדו חטיבות הלוגיסטיקה לחטיבת שרשרת אספקה קונצרנית.

במסגרת זו תשתנה מיסודה פעילות תשלובת החלב:

  1. חטיבת החלב אשר תהיה אחראית על קו העסקים של כלל מוצרי החלב של תנובה המהווה את עיקר הפעילות של הקבוצה בישראל. ענת גרוס שון תתמנה למנכ"לית חטיבת החלב ותדווח למנכ"ל הקבוצה. גרוס שון כיהנה בשמונה שנים האחרונות כמנהלת חטיבת השיווק והעסקים בתשלובת החלב.
  2. חטיבת הלוגיסטיקה של תשלובת החלב תאוחד עם חטיבת שרשרת האספקה של המותגים והסחורות ותוכפף למנכ"ל הקבוצה. המטרה של שינוי זה ליצר תהליכי אופטימיזציה בראייה קונצרנית, לתת שירות לקווי העסקים ולאפשר ליחידות לעבוד בסנכרון מלא. בראש החטיבה יעמוד יניב קמחי אשר מנהל כיום את חטיבת שרשרת האספקה של תשלובות המותגים והסחורות.
  3. חטיבת התפעול של תשלובת החלב תוכפף אף היא למנכ"ל הקבוצה. החטיבה תהיה אחראית על כל מפעלי הייצור של החלב ובנוסף על הקשר של תנובה עם הרפתנים. בראש החטיבה יעמוד דני פרץ, שניהל עד כה את מחלבת תל יוסף.

אייל מליס ציין בהקשר של שינוי זה: "ההתארגנות במבנה החדש של תשלובת החלב תאפשר מיקוד של הנהלת הקבוצה בקו העסקים העיקרי שלה, יזרז את תהליכי קבלת ההחלטות ויבטיח ביצוע מהיר".
 
  • תשלובת הסחורות ותשלובת המותגים ימוזגו לחטיבת מזון. איחוד זה יאפשר מבנה עבודה יעיל יותר שמייצר סינרגיה בין היחידות העסקיות שנמצאות בו. אלי בן לולו מונה למנכ"ל החטיבה. בן לולו מכהן כיום כמנהל תשלובת המותגים.
  • תוקם חטיבה בינלאומית במטרה לפעול לפיתוח הפעילות בשווקים בחו"ל, תחום המוגדר כאחד היעדים המרכזיים של הקבוצה לשנים הקרובות, וכמנוע צמיחה משמעותי. בראש החטיבה יעמוד גיא פרופר, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של תנובה.

בהקשר של החטיבה הבינלאומית אמר אייל מליס: "אין ספק שרכישת תנובה על ידי תאגיד המזון ברייטפוד צפויה לפתוח בפני החברה הזדמנויות בשווקים בינלאומיים. קבוצת ברייטפוד מבצעת בשנים האחרונות רכישות משמעותיות בחו"ל והיא רואה בתנובה זרוע חשובה במימוש אסטרטגיה זו".
  • הקמת יחידת חדשנות שתפקידה יהיה לפתוח את תנובה ליוזמות חדשניות מחוץ לארגון כמו גם להטמיע תהליכי חדשנות לרוחב הארגון. בראש היחידה יעמוד יובל צעירי בנוסף על תפקידו כסמנכ"ל מערכות מידע.

אייל מליס ציין כי: "כחברה שמובילה את שוק המזון בישראל אנו נדרשים להבטיח מובילות, לאמץ מתודולוגיות חדשניות  ולהצמיח את השוק. כדי להטמיע את החשיבה החדשנית אני רואה חשיבות בהקמת יחידה אורגנית שתאתר ותקדם חדשנויות ותטמיע אותן בארגון".
בנוסף הודיע מליס כי הנהלת תנובה מנהלת - בשיתוף יו"ר ועד העובדים, אחיאב שמחי - דיונים על גיבוש תכנית התייעלות מקיפה. במסגרת זו ייבחנו מגוון פעילויות ביחידות החברה השונות כמו גם במטות הקבוצה, על מנת להתאים את תנובה  לאתגרים הניצבים בפניה.

אייל מליס, מנכ"ל תנובה ציין: "בימים אלו אנו מתניעים תכנית כוללת שתסייע לנו להתמקד בעשייה, לתת מענה מהיר ואיכותי יותר לצרכנים שלנו ולחזק את יסודות החברה."

עוד הוסיף מליס ואמר : "תנובה היא חברה של אנשים. זו הייתה החזקה שלנו כבר 90 שנה וכך גם ימשיך להיות. כחלק משינוי שיטת העבודה אנו נאלצים להיפרד לצערי מעמיתים ומחברים ראויים וזה כואב לי ברמה האישית. אני מבקש באופן אישי להודות לכל אחד מהמנהלים שאנו נפרדים ממנו היום".

עוד ציין מליס כי: "שוק המזון מתעצב מחדש, והוא מחייב את תנובה לנקוט בצעדים משמעותיים ולהציב לצד שיא הטכנולוגיה, העובדים המסורים, המורשת המפוארת, המוביליות והחדשנות - גם חברה יעילה, זריזה ורלוונטית, שתמשיך להיות המובילה בישראל. תנובה מחויבת להמשיך ולפתח את פעילותה בשוק המקומי, לצעוד לצד החקלאות הישראלית ולהביא לכל בית בישראל את מיטב המוצרים האהובים תוך דגש על מגוון, טריות, בריאות ומחירים הוגנים. אנחנו מחויבים להמשיך לשרת בנאמנות, מדי בוקר, את אלפי לקוחותינו ומיליוני צרכנינו ולהמשיך להיות בית לאלפי עובדינו הנאמנים".