תנובה חנכה מרכז לוגיסטי חדש באילת בהשקעה כספית של 35 מיליון ₪ תוך יישום טכנולוגיות מתקדמות של תכנון ובקרה

06/12/2016

המרכז ישרת את לקוחות החברה באזור אילת והערבה. המרכז הלוגיסטי החדש יקרא על שם יובל שטרן ז"ל שניהל את אגף בינוי ואיכות הסביבה בתנובה ב- 27 שנים האחרונות ונפטר לאחרונה.

אייל מליס מנכ"ל תנובה: "אני גאה במרכז החדש, המאפשר לנו לצמוח ולהגיע עם מלוא התוצרת האיכותית שלנו ובשירות מצוין ללקוחות הרבים באילת ובסביבה"

בטקס מרשים ומרגש, חנכה חברת תנובה בשבוע שעבר  מרכז לוגיסטי (מרלו"ג) מתקדם באילת. המרלו"ג משתרע על שטח גדול של כ-10 דונמים,  במטרה לתת מענה לצרכים של תנובה באזור אילת ולישובי הערבה תוך אספקת מוצרי תנובה באופן האיכותי ביותר.
בטקס השתתפו מנכ"ל תנובה אייל מליס, ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי,  סמנכ"ל שרשרת אספקה- יניב קמחי, חברי הנהלת תנובה, יו"ר ארגון עובדי תנובה אחיאב שמחי, משפחת שטרן,  ועובדי  ומנהלי המרלו"ג.
המרלו"ג החדש שנבנה בטכנולוגיה מתקדמת והינו מהמובילים בארץ, יקרא על שם יובל שטרן ז"ל, מנהל אגף הבינוי ואיכות סביבה בתנובה שהלך לעולמו לפני מספר חודשים באופן מפתיע.
 
המבנה בנוי על שטח של כ- 10 דונמים, מחולק למספר אזורים לוגיסטיים בטמפרטורות שונות בשטח של -  3300מ"ר על מנת לאחסן, ללקט ולהפיץ את כלל מוצרי תנובה מאתר אחד מרכזי תוך יישום ושילוב מערכות מתקדמות לשליטה מבוקרת. המבנה תוכנן ונבנה תחת ראייה של  שמירה על איכות סביבה
 
תנובה השקיעה בבניית המרכז הלוגיסטי כ- 35 מיליון ₪.

אייל מליס מנכ"ל תנובה: "זהו ציון דרך משמעותי, לאחר 6 שנים של מסע ארוך, בהן הייתי שותף לחזון הקמת המרכז, לאישורו הסופי של הפרויקט, ליציאה לדרך עם הבינוי ועד למעמד הזה.
המרכז החדש יהווה בית לעובדים המסורים של סניף אילת ומופת טכנולוגי מתקדם שממנו נחזק את החיבור האוהב של תנובה לבית הישראלי. אני גאה במרכז החדש, המאפשר לנו לצמוח ולהגיע עם מלוא התוצרת האיכותית שלנו ובשירות מצוין ללקוחות הרבים באילת ובסביבה"
 
מאיר יצחק הלוי – ראש עירית אילת אמר באירוע "שמחנו לסייע לחברת תנובה להקים כאן את המרכז הלוגיסטי החדש שלה. האתר  הזה הוא סימן נוסף להתפתחות הכלכלית והעסקית של העיר אילת שבשנים האחרונות ממשיכה להתרחב בכל המישורים ואין ספק שחברת תנובה היא חלק בלתי נפרד ממנה. העיר אילת מאמינה במצוינות ותתמוך גם בעתיד בכל יוזמה שתביא לצמיחה נוספת באזור.
 
יניב קמחי סמנכ"ל שרשרת אספקה אמר "המרכז הזה מביא איתו היסטוריה של  60 שנה מאז תנובה החליטה להקים אתר לוגיסטי באילת לתושבי העיר
וליישובי הערבה, האתר הזה מביא איתו חזון עסקי לעמוד בצרכים העתידיים של האזור והוא מביא איתו תקווה גדולה לעיר אילת ולחברת תנובה".
 
עוד הוסיף קמחי ואמר – "מתוך הערכה רבה החלטנו להנציח את זכרו של יובל שטרן ז"ל במתקן הזה. יובל לימד אותי ואת כולנו מהו עבר, מהו חזון ומהו עתיד. יובל היה ממובילי הפרויקט ואנחנו גאים להנציח את פועלו באתר הזה"
 
אחיאב שמחי – יו"ר ארגון העובדים הארצי ציין: "למעמד זה הגענו בזכות אנשי תנובה היקרים והשותפים הרבים שראו בזאת חזון לפיתוח של תנובה בדרום. אני גאה שבתהליך טכנולוגי, הנדסי  מוביל שכזה, פעלנו מתוך אחריות לסביבה ופתחנו הזדמנויות לתעסוקה ולקידום של תושבי אילת והערבה כחלק ממשפחת תנובה הרחבה.
עבורנו המרכז החדש מדגיש את הייחודיות והעוצמה של תנובה כמובילה בתעשיית המזון בישראל ועלינו להיות גאים שאנחנו חלק מחברה המשקיעה ומפתחת את פעילותה כאן". 

צוות תכנון, ייעוץ וביצוע עקרי של המרכז הלוגיסטי:
 

תכנון פונקציונאלי לוגיסטי – חברת רוזנשטוק שיפור

תכנון מבנה– אהרון ויכמן תנובה

תכנון משרדים – נאוה גיל בר תנובה

קבלן ראשי- חברת שמיר הנדסה

קבלן קירור – חברת אגם

קבלן חשמל – חברת אל-מור

ניהול ופיקוח – חברת געש ניהול

יועץ קירור – חברת קור-עז

יועץ חשמל – חברת אלרם

יועץ אינסטלציה – אלכסנדר גרוסמן

יועץ תקשורת – חברת ארט נט

יועץ בטיחות – אורי ויסמן

ניהול פרויקט – אמיר גרינברג תנובה