אמנת המצפן התזונתי

אמנת המצפן התזונתי

אנחנו גאים להציג את תכנית "המצפן התזונתי", המייצגת את המחויבות שלנו לשיפור מתמיד של סל מוצרים בסיסי ויומיומי, לתזונה טעימה ובריאה יותר של כל בית.

מוצרי חלב הם בראש ובראשונה מוצרים מזינים, המספקים באופן טבעי רכיבים חיוניים לגדילה נכונה: חלבון, סידן וויטמינים. אנו מאמינים שכמי שמייצרים את מוצרי החלב הבסיסיים הנמצאים בכל בית, יש לנו, בתנובה, אחריות לתזונה  בריאה יותר לכולנו.
מתוך האמונה הזו נולדה תכנית "המצפן התזונתי".
במסגרת תכנית "המצפן התזונתי" אנו פועלים לשיפור מתמיד של מוצרינו באופן ארוך טווח והדרגתי בכל קטוגריה עם דגש על מוצרי בסיס ומוצרים לילדים . התוכנית כוללת בין היתר הפחתות של רכיבים דוגמת מלח וסוכר והעשרות ברכיבים מועילים?. התכנית פותחה במשך כשנתיים על ידי צוות מיוחד הכולל את ראש תחום הבריאות בתנובה, המדען הראשי, טכנולוגים ודיאטניות.
הציבור במדינת ישראל ובעולם סובל מעודף משקל  וכתוצאה מכך יש עליה בסיכון למחלות שונות. לאור זאת יש עליה בצורך לתזונה בריאה יותר.
מתוך אתר משרד הבריאות בישראל:
"תזונה לקויה גורמת לבעיות במערכת החיסון, אסטמה, סכרת, לחץ דם ובעיות לב. המחלקה לתזונה ממליצה על שימוש בפירמידת המזון...בין יתר ההמלצות: אכילה מגוונת, העדפת מוצרים דלי שומן ודלי סוכר ומלח".
מהמחקרים עולה כי הגורמים המרכזיים לתחלואה הם: עישון, היעדר פעילות גופנית ותזונה לא מאוזנת (עודף בצריכת סוכר, מלח ושומן).
קיימת, אם כן, חשיבות גבוהה לתזונה מונעת- תחום בו חברות המזון יכולות לסייע לציבור.
ההבנה הזו במקביל להתגברות  הרצון בקרב צרכנינו הביאו אותנו לקידום הנושא ולהשקת תכנית ארוכת טווח.
לגדול בבית ישראלי מבחינתנו, בתנובה, זה לוודא שבכל משפחה ועל כל שולחן בישראל יהיו מוצרים מזינים יותר, בריאים יותר וטעימים יותר וזו המחויבות שלנו לשוק המזון ולכם