סיורים והרצאות

קבוצות מאורגנות - בתי ספר/מבוגרים

פרת כדורגל סיור המותאם לכיתות א'-ג': "בשביל בחלב"
במסגרת הסיור נכיר את המכלית המובילה את החלב מהרפתות. נבין מה ההבדל בין רפת למחלבה, נשמע אלו בדיקות החלב עובר לפני כניסתו למחלבה וכיצד הופך חלב גולמי למוצר חלבי בגביע. נלמד על חשיבות החלב כמזון בחיי היום יום ובפרט על חשיבותו של הסידן לבריאותנו.​

סיור המותאם לכיתות ד'-ו': "ככה כן בונים מפעל" 
במסגרת הסיור נתמקד בתהליכי ייצור בתעשיית החלב כגון פיסטור והימגון, שרשרת הקירור וחשיבותה. 
וכן בנושא החיידקים בחלב, חשיבותה של ההיגיינה בתעשיית החלב, ובכלל על הקשר שבין החליבה לארוחת הבוקר.
 
סיור המותאם לחטיבת הביניים:
במסגרת הסיור נתמקד בהיבטים הטכנולוגיים והביוטכנולוגיים של המפעל כגון: מהו מפעל מודרני בהשוואה למפעלים מהעבר, איכות סביבה בתעשייה, רובוטים המחליפים אנשים עובדים, תהליכי יצור בתעשיית החלב כגון: פיסטור והימגון, שרשרת הקירור וחשיבותה למזון.
 
פעילויות לחטיבה העליונה ולמבוגרים:
תעשיית החלב היא נושא רחב מורכב ומגוון.
במרכז המבקרים מועברים תכנים מגוונים המותאמים לגיל הקבוצה, רמתה והנושא הנלמד בכיתה:
- תהליכי הייצור בתעשיית החלב.
- החלב כמזון.
- מחשוב ואוטומציה.
- שיווק ופרסום.
 
בנוסף לסיור ניתן לשלב בתיאום מוקדם הרצאות בנושאים הבאים:
שיווק - ממוצר למותג:
מהו מותג, כיצד הופכים מוצר למותג, תחרות על ליבו של הצרכן, טעויות בשיווק, ניתוח פרסומות, סקרי דעת קהל והתנהגות צרכנים - אבני דרך להצלחה, שינוי תדמית - עבר מול הווה.
ביולוגיה כימיה וביוטכנולוגיה - תהליכים טכנולוגיים בתעשיית המזון: הרכבו הכימי של החלב: מים, חלבונים, שומנים, פחמימות, מינרלים. תהליכי יסוד בעיבוד החלב: פסטור, הפרדה, הימגון ועוד. תהליכי יצור של מוצרי החלב: גבינות, קוטג' ויוגורטים. 
רובוטיקה ומחשבים: השימוש ברובוטים בתעשייה, מערכות מידע וממשקי בקרה. מערכות ממשק - אדם, חדר בקרה בתעשייה, RFID - מערכות אוטומציה.
מדעי הסביבה - פיתוח מבוקר בתעשייה: החשיבות של פיתוח מבוקר בתעשייה. תהליכי ניקיון בתעשייה, מחזור מים וטיפול בשפכים. הדרכים למניעה והקטנה של הנזק הסביבתי במחלבה. 

סיורים משולבים

סיורי דבש סיורי חלב ודבש
ביקור במחלבת אלון תבור וביקור במרכז המבקרים "דבורת התבור" במושב שדמות דבורה. הסיור עוקב אחרי התהוותם של מוצרי המזון מחומר הגלם ועד למוצר הסופי. במחלבה נדגיש את ההבדל בין רפת למחלבה, ונתמקד במסלולה של טיפת החלב מרגע יציאתה מהרפת ועד הגעתה למקררים בבית. נדגיש את נושא התזונה הבריאה, את חשיבותה של שרשרת הקירור ונסיים בטעימת מעדנים.​
 
במשק הדבורים נכיר את עולמן של הדבורים וטוואי המשי. נבקר במכון לרדיית דבש, שם נברר מיהי הדבורה היצרנית, נלמד על תכונותיה המיוחדות, נכיר את שפת הדבורים וראייתן, נשמע על סוד המשי הקסום ולבסוף נשתתף בסדנת יצירה מהנה. 
 
אורך הסיור: כ- 3.5 שעות.
הסיור מתואם לאופי וגיל הקבוצה.

מרכז עין דור משאול המלך ועד קליאופטרה לילדי כיתות א'-ג':
מלכים וכוהנים נמשחו בו לתפקידם, מלכות טבלו בו לטיפוח יופיין  - שמן הזית והחלב הם מוצרים היאים למלכות ולמלכים, אז וגם היום.
בסיור זה תוכלו להכיר את תהליכי הייצור שלהם אז ועכשיו, על הדרך הארוכה שבין הפקת מזון לתעשיית מזון כמו גם על שימושים נוספים למוצרים אלה במהלך ההיסטוריה.
 
ארץ זבת חלב, ארץ דגן תירוש ויצהר ילדי ד'-חט"ב: 
מבין התנובות בהן התברכה ארץ ישראל נתמקד בחיטה ובחלב. בסיור זה נתוודע אל המזונות הבסיסיים של האדם בחבל ארץ זה. עמק יזרעאל, בו יוצרו מזונות אלה בימים ההם ובזמן הזה, הוא גם ערש הולדתה של "תנובה" ושל קיבוץ עין דור – שני יצרנים של מזונות בסיסיים אלה. בסיור נלמד על תהליכי הייצור שלהם מהגרגר ועד ללחם ומטיפת החלב עד למעדן, כמו גם על תזונה מאוזנת. 
 
"אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן אֶרֶץ זֵית שֶׁמֶן וּדְבָשׁ." (דברים ח' פסוק ח')
 
מסלול ג', ילדי ד'-חט"ב, מארכאולוגיה לאקולוגיה:
ייצור מזון בעת העתיקה מול ייצורו בשנות ה-2000, תוך בחינת ההתנהלות מול הסביבה, ניצול משאבים, מחזור מים אז והיום. במה שונה הייצור הביתי בעת ההיא מהייצור התעשייתי בזמננו.
הסיור כולל סדנאת מחזור נייר.
משך הסיור כ- 4 שעות. מותאם לאופי וגיל הקבוצה.
 
מארכאולוגיה לאקולוגיה ילדי ד'-חט"ב 
ייצור מזון בעת העתיקה מול ייצורו בשנות ה-2000, תוך בחינת ההתנהלות מול הסביבה, ניצול משאבים, מחזור מים אז והיום. במה שונה הייצור הביתי בעת ההיא מהייצור התעשייתי בזמננו. הסיור כולל סדנאת מחזור נייר.

ילדים 2 אקולוגיה בתעשיית המזון ובצל עצי הפאולונייה
ביקור במחלבת אלון תבור וביקור ב"דרך העץ" במושב שדמות דבורה.
בעולם מתחמם ובמדינה דלה במקורות מים, חשוב לחשוף את הדור הבא לנושאים אקולוגיים אלה ואחרים למען אימוץ דרכי חיים המשלבות בתוכן את תחום איכות הסביבה ושמירה על מרקם החיים העדין. ביום המשלב חוויה ותוכן נציג בפני התלמידים  נושא זה דרך עולם התעשייה, הטכנולוגיה והטבע.​
 
במחלבת אלון תבור נלמד כיצד פועל מפעל מזון מהגדולים ביותר בארץ, באמצעים ירוקים, תוך התחשבות באיכות הסביבה ובמשק המים. ביער עצי הפאולונייה אשר באתר דרך העץ, יוצג בפנינו  עולמם הקסום של הצמחים והעצים כמכשיר לפעילות אקולוגית המיטיבה עם הסביבה תוך פעילות במבוך, סדנאות ועוד.
 
אורך הסיור: כ- 3.5 שעות. הסיור מתואם לאופי וגיל הקבוצה.