סיורים

סיורים והרצאות מרכזי מבקרים

במרכזי המבקרים של תנובה תוכלו למצוא מגוון רחב של סיורים המותאמים לקהלים בגילאים שונים, לבתי ספר ולקבוצות מאורגנות.

סיורים במרכז המבקרים רחובות:
סיורים לבתי ספר
סיור המותאם לכיתות א'-ג':

במסגרת הסיור תוכלו לרכוש מושגי יסוד, להפעיל את החושים ולעקוב אחר הדרך שעושה החלב ממכון החליבה ועד למקרר הבית. נלמד מה ההבדל בין רפת למחלבה, נשמע בקצרה "מה עובר על הפרה..", נפרט על בדיקות המעבדה, על פיסטור, ועוד כמה תהליכים עד שהחלב יוצא חתום בתוך בקבוק. נלמד על חשיבותו של החלב כמזון בכלל ועל חשיבות הסידן בפרט.

פרת רחובות

סיור המותאם לכיתות ד'-ו':
במסגרת הסיור נתמקד בתהליכי ייצור בתעשיית החלב כגון: פיסטור והימגון, שרשרת הקירור וחשיבותה, חיידקים בחלב, חשיבותה של ההיגיינה בתעשיית החלב ועל הקשר שבין החליבה לארוחת הבוקר.

לרשימת הסיורים המלאה במרכז המבקרים רחובות לחצו כאן.
 
סיורים במרכז המבקרים אלון תבור:
קבוצות מאורגנות – בתי ספר/מבוגרים:
סיור המותאם לחטיבת הביניים:

במסגרת הסיור נתמקד בהיבטים הטכנולוגיים והביוטכנולוגיים של המפעל כגון: מהו מפעל מודרני בהשוואה למפעלים מהעבר, איכות סביבה בתעשייה, רובוטים המחליפים אנשים עובדים, תהליכי יצור בתעשיית החלב כגון: פיסטור והימגון, שרשרת הקירור וחשיבותה למזון.

פרת כדורגל

פעילויות לחטיבה העליונה ולמבוגרים
תעשיית החלב היא נושא רחב מורכב ומגוון. במרכז המבקרים ברחובות מועברים תכנים מגוונים המותאמים לגיל הקבוצה, רמתה והנושא הנלמד בכיתה:
- תהליכי הייצור בתעשיית החלב.
- החלב כמזון.
- מחשוב ואוטומציה.
- שיווק ופרסום.
 
בנוסף לסיור ניתן לשלב, בתיאום מוקדם, הרצאות בנושאים הבאים:
 
שיווק - ממוצר למותג: מהו מותג, כיצד הופכים מוצר למותג, תחרות על ליבו של הצרכן, טעויות בשיווק, ניתוח פרסומות, סקרי דעת קהל והתנהגות צרכנים - אבני דרך להצלחה, שינוי תדמית - עבר מול הווה.
ביולוגיה כימיה וביוטכנולוגיה - תהליכים טכנולוגיים בתעשיית המזון: הרכבו הכימי של החלב: מים, חלבונים, שומנים, פחמימות, מינרלים. תהליכי יסוד בעיבוד החלב: פסטור, הפרדה, הימגון ועוד. תהליכי יצור של מוצרי החלב: גבינות, קוטג' ויוגורטים. 
רובוטיקה ומחשבים - השימוש ברובוטים בתעשייה, מערכות מידע וממשקי בקרה. מערכות ממשק - אדם, חדר בקרה בתעשייה, RFID - מערכות אוטומציה.
מדעי הסביבה - פיתוח מבוקר בתעשייה: החשיבות של פיתוח מבוקר בתעשייה. תהליכי ניקיון בתעשייה, מחזור מים וטיפול בשפכים. הדרכים למניעה והקטנה של הנזק הסביבתי במחלבה.
 
לרשימת הסיורים המלאה במרכז המבקרים אלון תבור לחצו כאן.